Fakti par Toyota


Toyota Motor Corporation ir viens no pasaules lielākajiem autoražotājiem. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Toyota pilsētā, Japānā. Uzņēmums specializējas automašīnu, dzinēju, komerctransporta līdzekļu un luksusa transportlīdzekļu ražošanā. Korporācija ietver tādas struktūrvienības kā Toyota, Lexus, Daihatsu, Ranz, Gazoo Racing un TRD. Tās meitasuzņēmumi ir atrodami visā pasaulē: Japānā, Indijā, Ziemeļamerikā, Krievijā, Āfrikā, Taizemē, Lielbritānijā u.c.  


Toyota pagātnē  


1933. gads - uzņēmums kā Toyoda Automatic Loom Works struktūrvienība sāk ražot automašīnas.  


1935. gads - tika izlaisti pirmie transportlīdzekļi: A1 un G1.  


1936. gads - tika uzbūvēts modelis AA.  


1937. gads - uzņēmums kļuva neatkarīgs un tika reģistrēts kā Toyota Motor Company.  


40. – 50. gadi - ražotājs laida tirgū neliela izmēra transportlīdzekļus: Toyopet SA, Toyopet SB vieglās kravas automašīnas, Toyopet Stout vieglās kravas automašīnas, Toyopet Crown, Toyopet Master un Toyopet Corona. Uzņēmums ienāca arī Amerikas tirgū.  


60. – 70. gadi - kopā ar Honda Motor Co. Toyota sāka būvēt rūpnīcas ASV.  


80. gadi - Toyota ieguva savu pirmo Japānas kvalitātes kontroles balvu; tika izveidota Toyota Motor Corporation; tika dibināta Lexus struktūrvienība.  


90. gadi - korporācija izlaida T100 (un vēlāk Tundra), vairākas apvidus automašīnas, Camry Solara, jaunās MR2, Celica un Supra modifikācijas.  


2000. gadi - Toyota kļuva par vienu no Formula 1 darba komandām un dibināja kopuzņēmumus ar Citroën un Peugeot; Toyota sāka būvēt savas automašīnas Francijā; sabiedrībai tika prezentēts Scion; tika izlaista jaunā Tundra, kurai tika piešķirta „Gada kravas automašīnas” balva; Camry tika atzīta par “Gada auto”; ražošanā nonāca RAV4 un Prius.  


Mūsdienu Toyota  


Gadsimta otrajā desmitgadē korporācija ieviesa tādus jaunus modeļus kā Etios, Mirai, Agya, Prius C, Prius V, 86 un dažus citus. Tika atjaunināti tādi populāri modeļi kā Camry, Corolla, Avalon, Crown, Prius S, Supra, RAV4, Land Cruiser Prado, Sequoia, Tacoma, Tundra u.c..  


2018. gadā uzņēmums visā pasaulē pārdeva vairāk nekā 8 miljonus transportlīdzekļu: pārdotākie modeļi bija Corolla (934 348 vienības) un RAV4 (807 116 vienības).  


2018. gadā korporācijas kopējie ieņēmumi bija 272,3 miljardi USD, kas to padarīja par vērtīgāko marku Japānā. 9,46% no pasaules automašīnu tirgus pieder Toyota Motor Corporation. 

 

Šajā lapā jūs atradīsit labas Au rezerves daļas jūsu Toyota. 

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.